Můj příběh

Když jsem svému prvnímu webmasterovi vyprávěl svůj příběh, aby mohl správně udělat stránky, tak mi na konci vyprávění řekl: "Vy měníte lidem život. Pracovní i osobní". 

Změnu máš v sobě. Svět je neustálý pohyb, život je neustálá změna. Když mi bylo deset let vybrali mě do plavecké třídy a já se začal učit co je to sport. Vstával v šest hodin, v sedm skočil do bazénu, plaval dvě hodiny, pak šel do školy. Po škole zase dvě hodiny bazén. Na desetiletého kluka příliš brzy na takový režim, ale něco mě to naučilo. Pět let na to jsem potkal volejbal. Ve městě, kde jsem vyrůstal, se hrála nejvyšší soutěž  a já se do dynamiky té hry zamiloval. Vydrželo mi to do třiceti let. Od 18 let mě volejbal živil a poslední léta své sportovní kariéry jsem strávil v první lize ve Francii a v Rakousku. Hrál jsem na jednom mistrovství světa, evropské klubové soutěže a sjezdil velký kus světa. Naučil jsem se jazyky, poznával jiné kultury a učil se volnosti v životě.

Ve 30 letech jsem musel profesionálního sportu nechat. Tělo už dál nemohlo a mě čekala další velká změna - začít život bez sportu. Rok jsem hledal práci a našel jí v IT firmě jako asistent Generálního ředitele. Uměl jsem jazyky a v té době to byl v IT světě dobrý základ. Po dvou letech učení jsem začal dělat obchod. Jako nejlepšího obchodníka mě jmenovali, už v jiné firmě, obchodním ředitelem a vedl jsem svůj první tým. Další velká změna. Jako obchodní a marketingový ředitel jsem působil ve dvou firmách a moc se naučil. Po jmenování do role Managing directora firmy, kde jsem před tím vedl obchod, mi po více než roce došel dech. Pracoval jsem příliš tvrdě a na TOP roli jsem ještě nebyl připraven. Vyhořel jsem, odešel z firmy a začal si dělat "vnitřní inventuru". Chtěl jsem zjistit co se to stalo, a co jsem vlastně ve skutečnosti zač. Odmítl jsem nabídky na další ředitelská místa a začal se "sebevzdělávat". Učil se "soft" věci, které jsem dříve neznal. Do té doby jsem znal jsem jen výkon a výsledek. A pak jsem potkal koučink.

Do koučinku jsem se ihned zamiloval, stejně jako kdysi do sportu. Láska na první pohled. Byla to další změna, radostná změna. Učil jsem se nové věci a vedle toho předával to, co jsem léta dělal - školil jsem obchodníky, dělal mentora obchodním ředitelům a partnera pro strategické diskuse majitelům středních firem. Když jsem dokončil studium koučinku, tak jsem měl v ruce úžasné nástroje pro rozvoj jednotlivců, firem a týmů - kombinaci znalostí a zkušeností s "tvrdými daty" a soft nástroje pro rozvoj lidí. Tahle kombinace mi dnes dovoluje pracovat na širokém prostoru s majiteli, manažery, obchodníky, tým-leadry. Rozumím jejich roli, jejich světu, protože jsem jím sám prošel, a vedle toho je umím provézt změnou tak, že jim pomohu objevit jejich vlastní zdroje. 

Objevování potenciálu jednotlivců, týmů a firem se stalo mou profesí. Do této chvíle poslední velká pracovní změna, kterou jsem prošel - od manažera / leadra ke kouči. Zatím bych neměnil. Uvidíme co přinese život. Ten je jedna velká změna.

Vytvořte si webové stránky zdarma!